Oferta

Profesjonalne podłogi i nawierzchnie

Wróć

Novol

Nawierzchnia sportowa punktowo elastyczna jest zestawem materiałów na bazie żywic poliuretanowych, służącym do wykonywania elastycznych, wielowarstwowych systemów sportowych. Przeznaczona jest do stosowania w obiektach zamkniętych, takich jak hale sportowe, sale gimnastyczne, pomieszczenia rekreacyjne, siłownie itp. Wykonywana jest bezpośrednio na podkładzie betonowym.

Zaletami tej nawierzchni są: wysoka elastyczność, dobre tłumienie energii udarowej, wysoki współczynnik tarcia, efektowny wygląd uzyskiwany dzięki dowolnej kompozycji kolorów lakierów nawierzchniowych, bezspoinowość i łatwość utrzymania w czystości.

Nawierzchnia ta składa się z maty z granulatu gumowego, która jest przyklejona klejem NOVOFLOOR P21 do zagruntowanego gruntem NOVOFLOOR P10 podłoża, a następnie zaszpachlowana NOVOFLOOR P32. Na tak przygotowaną powierzchnię wylewa się warstwę elastycznej wylewki poliuretanowej NOVOFLOOR P42. Po utwardzeniu wylewki NOVOFLOOR P42 wyznacza się linie ograniczające poszczególne boiska. Powierzchnię NOVOFLOOR P42 należy pomalować wodorozcieńczalnym barwnym lakierem NOVOFLOOR P66W, który nadaje wymaganą normami europejskimi ścieralność i matowość. Następnym etapem jest malowanie linii za pomocą NOVOFLOOR P68.

Grubość nawierzchni sportowej punktowo elastycznej zależy od zastosowanej maty gumowej, gdyż elastyczność układu rośnie wraz ze wzrostem jej grubości. Jej minimalna grubość wynosi 6 mm (w przypadku nawierzchni w siłowni 4 mm), dla uzyskania optymalnej elastyczności punktowej wskazana jest mata 8-10mm. Do tej grubości należy zawsze doliczyć ok. 2mm wylewki poliuretanowej.