Oferta

Profesjonalne podłogi i nawierzchnie

Wróć

Novol

Nawierzchnia sportowa kombi elastyczna jest zestawem materiałów na bazie żywic poliuretanowych, służącym do wykonywania elastycznych, wielowarstwowych systemów sportowych. Przeznaczona jest do stosowania w obiektach zamkniętych, takich jak hale sportowe, sale gimnastyczne, pomieszczenia rekreacyjne itp. Wykonywana jest tak jak nawierzchnia punktowo elastyczna, ale na podłożu powierzchniowo elastycznym, tzw. ruszcie drewnianym.

Zaletą tej nawierzchni jest połączenie właściwości tradycyjnej nawierzchni sportowej, jaką jest parkiet, z zaletami nawierzchni punktowo elastycznej. Jest to przede wszystkim bardzo duża sprężystość, wysoka elastyczność i znakomite tłumienie energii udarowej, wysoki współczynnik tarcia, efektowny wygląd uzyskiwany dzięki dowolnej kompozycji kolorów lakierów nawierzchniowych, bezspoinowość i łatwość utrzymania w czystości. Ten rodzaj systemu jest jednym z najbardziej komfortowych rozwiązań nawierzchni sportowej.

Grubość nawierzchni sportowej kombi elastycznej wynosi zazwyczaj 4 mm maty gumowej oraz ok. 2 mm wylewki poliuretanowej. Stosowanie grubszych mat w tym przypadku nie jest konieczne. Rodzaj zastosowanej podbudowy powierzchniowo elastycznej (konstrukcja jedno- lub dwu-legarowa, rodzaj płyt rozdzielających ciężar itp.) uzgadniane są indywidualnie między inwestorem i wykonawcą.

Nawierzchnia ta składa się z maty z granulatu gumowego, która jest przyklejona do płyty drewnianej za pomocą kleju NOVOFLOOR P21, a następnie zaszpachlowana NOVOFLOOR P32. Na tak przygotowaną powierzchnię wylewa się warstwę elastycznej wylewki poliuretanowej NOVOFLOOR P42. Po utwardzeniu wylewki NOVOFLOOR P42 wyznacza się linie ograniczające poszczególne boiska. Powierzchnię NOVOFLOOR P42 należy pomalować wodorozcieńczalnym barwnym lakierem NOVOFLOOR P66W, który nadaje wymaganą normami europejskimi ścieralność i matowość. Następnym etapem jest malowanie linii za pomocą NOVOFLOOR P68.